LKS Metal WG - Skałka Żabnica

Adres: ul. 3 Maja 4a, 34-350 Węgierska Górka
Telefon(y): +48 338 641 196
WWW: http://skalkazabnica.futbolowo.pl

Prezes: Józef Żyrek
Kierownik: Leszek Kupczak
Trener: Zbigniew Skórzak

Rok założenia: 1982
Barwy: Zielono - Białe
Nazwa stadionu: Stadion Metalu Węgierska Górka
Pojemność stadionu: 900 miejsc (400 siedzących)
Wymiary boiska: 105m. x 75m.

Sukcesy:

Wicemistrz III ligi - 2010/2011
Mistrz IV Ligi Śląskiej - 2008/2009
Mistrz Ligi Okręgowej - 2005/2006
Mistrz Klasy A - 1993/94, 2002/2003, 2018/2019

Zdobywca PP Podokręgu - 2010/2011
Finalista PP Podokręgu - 2007/2008

 

 

Jeżeli zauważyłeś nieścisłości, daj nam znać mailem: kontakt@beskidzkapilka.pl

 

 

Jeżeli zauważyłeś nieścisłości, daj nam znać mailem: kontakt@beskidzkapilka.pl.

Kadra zespołu

LpImię NazwiskoPozycja
1Marcin Adamczykbramkarz
2Wiesław Arastbramkarz
3Marcin Koźlikobrońca
4Mateusz Kumorekobrońca
5Zbigniew Kupczokobrońca
6Janusz Matusikobrońca
7Tomasz Pietraszkoobrońca
8Zbigniew Skórzakobrońca
9Tomasz Strzałkaobrońca
10Filip Balcarekpomocnik
11Miłosz Bierońskipomocnik
12Dominik Błachutpomocnik
13Mindia Geogogatishvilipomocnik
14Michał Sołtysekpomocnik
15Radosław Traczpomocnik
16Dariusz Chowaniecnapastnik
17Tomasz Gąsioreknapastnik
18Dominik Nataneknapastnik
19Robert Orzełnapastnik

Najlepsi strzelcy

8
Dominik Natanek
5
Mindia Geogogatishvili
4
Filip Balcarek
Robert Orzeł
2
Dariusz Chowaniec
1
Tomasz Gąsiorek
Zbigniew Kupczok

Rozegrane spotkania w obecnym sezonie

27.07.201916:00PPŻabnica8:7 (2:5)Łękawica
03.08.201917:00LOBŻabnica3:3 (1:2)Zebrzydowice
10.08.201917:00LOBŁękawica3:1 (2:0)Żabnica
15.08.201911:00PPJuszczyna1:7 (1:3)Żabnica
17.08.201913:00LOBŻabnica4:1 (1:0)Chybie
24.08.201915:00LOBKoszarawa Ż.3:2 (1:2)Żabnica

Rozegrane sparingi w obecnym sezonie

13.07.201914:00Radziechowy6:1 (2:0)Żabnica
20.07.201916:00Żabnica6:2 (4:1)Wilamowice
23.07.201918:30Czernichów0:6 (0:2)Żabnica

Zdjęcia stadionu

B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Ligota26
2Grodziec24
3Zabrzeg24
4Kozy13
5Jaworze II13
6Rybarzowice13
7TSP III13
8Czaniec II21
9Bujaków21
10Mazańcowice20
11Godziszka20
12Łodygowice20
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1CKS Piast13
2Dębowiec13
3Wielkie II13
4Rudnik11
5Piast II11
6Górki W.00
7Golasowice10
8Ochaby10
9Kaczyce10