RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Jubileuszowy prezent dla trenera

Podbeskidzie przystępowało do niedzielnej rywalizacji z Sandecją Nowy Sącz, po pewnej wygranej w Opolu. Goście natomiast w ciągu tygodnia udali się do Stargardu, gdzie musieli uznać wyższość  Błękitnych.

W „wyjściowej 11” przyjezdnych znaleźli się m.in. Maciej Korzym i Damian Chmiel, których to kibice gospodarzy pamiętają z występów dla Górali. Trenerem bramkarzy natomiast, jest ikona Podbeskidzia - Richard Zajac.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się w spokojnej atmosferze. Optyczną przewagę mieli gospodarze, jednak kibice nie oglądali strzałów celnych na bramkę Daniela Bielicy. Okazję do zdobycia gola mieli Karol Danielak i Rafał Figiel, lecz piłka po ich uderzeniach mijała bramkę w bezpiecznych odległościach. Goście z Nowego Sącza od pierwszych minut murowali dostęp do swojego pola karnego, sporadycznie próbując wyprowadzać kontrataki. W 25 minucie Rafał Figiel oddał pierwszy celny strzał na bramkę przyjezdnych, ale pewną interwencją popisał się Bielica. Równo kwadrans przed przerwą świetną kontrę wyprowadzili goście, którą precyzyjnym uderzeniem sfinalizował Maciej Korzym. W konsekwencji tablica wyników pokazywała prowadzenie Sandecji Nowy Sącz. Gospodarze, jednak nie zwiesili głów. Tuż po stracie bramki, przed szansą wyrównania stanął chorwacki napastnik gospodarzy, Marko Roginic, lecz piłka po jego strzale nieznacznie powędrowała nad poprzeczką. W 41 minucie Podbeskidzie wykonywało rzut wolny. Bartosz Jaroch wyłożył piłkę do kapitana Górali, Sierpiny a ten uderzeniem z 18 metrów wyrównał wynik spotkania. Gospodarze po zdobyciu bramki na 1:1 złapali wiatr w żagle. Prowadzenia przed przerwą szukali jeszcze: Jaroch i Figiel, ale bardzo dobrze w tym dniu dysponowanego Daniela Bielicę nie łatwo było pokonać.

Podbeskidzie już 30 sekund po gwizdku rozpoczynającym 2 połowę spotkania, przeprowadziło koronkową akcję, zakończoną uderzeniem Sierpiny. Gdy wszystko wskazywało, że gospodarze obejmą prowadzenie, kolejną świetną interwencję wykonał Bielica. Obraz gry po przerwie niczym się nie różnił w stosunku do tego co obserwowaliśmy w pierwszej części spotkania. Goście całym zespołem bronili dostępu do własnej bramki. W 59 minucie kapitalną interwencją popisał się Tadeusz Socha, który wybił piłkę zmierzającą nieuchronnie do bramki. W 60 minucie Górale wreszcie zdobyli bramkę na 2:1. Świetne dośrodkowanie z narożnika boiska na bramkę zamienił Bartosz Jaroch. Trzeba otwarcie stwierdzić, że Podbeskidzie zasłużyło w 100 procentach na tę bramkę. W odróżnieniu do poprzednich rywalizacji, miejscowi nie zadowolili się objęciem prowadzenia i w dalszym ciągu szukali szans do podwyższenia rezultatu. Dwukrotnie na oddanie strzału zdecydował się Konrad Sieracki, jednak piłka mijała w bezpiecznej odległości bramkę przyjezdnych. Spokojne i rozważne konstruowanie akcji przyniosło w 78 minucie bramkę na 3:1 dla Podbeskidzia. Karol Danielak, po podaniu debiutanta Desleya Ubbinka, wykazał się fenomenalną kontrolą piłki, co w konsekwencji pozwoliło na pokonanie bramkarza gości. Ostatnie minuty niedzielnego spotkania przebiegały w spokojnym tempie. Goście nieśmiało atakowali bramkę Polačka, jednak bardzo dobrze dysponowana w tym dniu defensywa Górali, skutecznie rozbijała ich ataki. Gospodarze pokonując Sandecję sprawili miły prezent trenerowi, Krzysztofowi Brede, dla którego był to 50 jubileuszowy mecz na ławce trenerskiej Podbeskidzia.

Piłkarze z Bielska-Białej po tym meczu wskoczyli na miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Ekstraklasy. Goście z Nowego Sącza pozostali w dolnej połówce tabeli.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:1)