Podokręg Skoczów ma 40 lat

W piątkowe popołudnie w restauracji Pielgrzymówka w Pielgrzymowicach miała miejsca oficjalna gala, podczas której 120 gości świętowało jubleusz 40 lecia podokręgu Skoczów.

Uroczystość otworzyła i poprowadziła Julia Raszka, która po krótkim otwarciu zaprosiła na scenę prezesa podokręgu Skoczów - Bogusława Walicę, który zwyczajem gospodarza przywitał wszystkich znakomitych gości, obecnych na wspólnym świętowaniu jubileuszu. Wród gości znaleźli się między innymi włodarze gmin, których drużyny występują pod auspicjami podokręgu skoczowskiego, prezes Śląskiego ZPN - Henryk Kula, prezes Beskidzkiego OZPN, Czesław Biskup, czy honorowy prezes podokręgu, Emanuel Mikołajczyk oraz legendy lokalnej piłki Ireneusz Jeleń i Adrian Sikora.

Po wystąpieniu, w którym prezes podokręgu przedstawił ostatnie lata działania podokręgu Skoczów, nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień.

Odznaki otrzymali:

Honorowa odznaka Beskidzkiego OZPN: Wręczana przez Czesława Biskupa, prezes Beskidzkiego OZPN.

  1. Janusza Krzyżanowska
  2. Mirosław Czwartos
  3. Andrzej Greń
  4. Jarosław Kędzior
  5. Zbigniew Kobiela
  6. Ireneusz Kościelniak
  7. Damian Kożdoń
  8. Arkadiusz Ponikiewski
  9. Łukasz Sowa
  10. Stanisław Urbański

 

Brązowa Odznaka Honorowa Śląskiego ZPN, wręczona została przez Henryka Kulę - prezesa Śląskiego ZPN.

  1. Andrzej Fajer
  2. Paweł Macura
  3. Marek Matuszek
  4. Przemysław Meissner
  5. Marcin Pudalik
  6. Adrian Sikora
  7. Marek Staniek

 

Srebrna Odznaka Honorowa Śląskiego ZPN trafiła w ręce:

  1. Eugeniusz Bobek
  2. Zdenek Duda
  3. Stanisław Spila
  4. Jerzy Wojnar

 

Złotą Odznaką Honorową Śląskiego ZPN uhonorowani zostali:

  1. Aneta Gaszczyk
  2. Ryszard Gaszczyk
  3. Janusz Kiełkowski
  4. Tadeusz Machej
  5. Tomasz Michalak
  6. Zdenek Niedoba
  7. Stanisław Ochodek
  8. Piotr Siwek

 

Brązową Odznaką PZPN prezes Śląskiego ZPN uhonorował:

  1. Wincentego Ciupka

 

Srebrną Odznaką PZPN odznaczeni zostali:

  1. Józef Foltyn
  2. Krzysztof Myrmus

 

Złota Odznaka PZPN powędrowała do rąk

  1. Krzysztofa Szeląga

 

Brązowymi medalami "Za wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" uhonorowani zostali:

  1. Ryszard Klaczak
  2. Jan Korzonek
  3. Jan Krzywoń

 

Srebrne medale "Za wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej" otrzymali:

  1. Andrzej Lacel
  2. Zenon Wawrzyczek

 

Medalami 95-lecia Śląskiego ZPN wyróżnieni zostali:

  1. Adam Farana
  2. Karol Hałgas

 

Mianowani do Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska i wyróżnieni medalami 95-lecia Śląskiego ZPN zostali:

  1. Ireneusz Jeleń
  2. Ryszard Staniek

 

Wyróżnienia wręczył Stanisław Oślizło - Przewodniczący Klubu Wybitnego PIlkarza Śląska.

Po wystąpieniu prezesa Śląskiego ZPN - Henryka Kuli kontynuowano wręczenia odznaczeń, a kolejną kategorią były Medale "Za Zasługi w Rozwoju Piłki Nożnej Beskidzkiego OZPN", a otrzymali je:

  1. Janusz Król - Starosta Cieszyński
  2. Anna Grygierek - Burmistrz Strumienia
  3. Tomasz Branny - Wójt Gminy Dębowiec
  4. Tomasz Bujok - Burmistrz Miasta Wisła
  5. Henryk Gazurek - Wójt Gminy Istebna
  6. Krzysztof Glajcar - Wojt Gminy Goleszów
  7. Andrzej Kondziołka - Wójt Gminy Zebrzydowice
  8. Franciszek Dziędziel - Wójt Gminy Pawłowice
  9. Ryszard Macura - Burmistrz Miasta Cieszyn
  10. Jerzy Pilch - Wójt Gminy Brenna
  11. Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach
  12. Mirosław Sitko - Burmistrz Miasta Skoczów
  13. Ireneusz Szarzec - Burmistrz Miasta Ustroń
  14. Janusz Żydek - Wójt Gminy Chybie
  15. Natalia Tokarska - Redaktor Naczelna Głosu Ziemi Cieszyńskiej
  16. Artur Steczkiewicz - Właściciel Portalu BeskidzkaPilka.pl
  17. Anna i Mariusz Szopa - firma "Al-Mar"
  18. Wincenty Ciupka - firma "Rajskie Smaki"
  19. Mariusz Małkowski i PIotr Birowski - firma "Bik-Bud"
  20. Grzegorz Kopier - firma "Euromaster - Kopiec"
  21. Arkadiusz Mleczko - firma "KTS"
  22. Sławomir Nieckarz - firma "Mechanika Pojazdowa"
  23. Piotr Polak - firma "Remontowo-Budowlana"
  24. Krzysztof Sornat - firma "Hurtownia Piłkarska Sport"

 

Po wręczeniu odznaczeń, kolejną częścią jubileuszu były wystąpienia gości - rozpoczął je prezes Beskidzkiego OZPN, Czesław Biskup. Kolejnymi przemawiającymi byli między innymi prezesi podokręgów Częstochowa, Frydek Mistek, czy Cadca, Starosta Cieszyński Janusz Król, burmistrzowie Skoczowa, Strumienia, Wisły oraz wójtowie. Po uroczystych odczytach i przemowach, zgromadzonych gości występem artystycznym uraczył zespół ludowy "Maliniorze z Brennej", a ostatnim akcentem oficjalnej części jubileuszu był poczęstunek.

Zdjęcia autorstwa Artura Jarczoka, całą fotogalerię można obejrzeć na portalu beskidzka24.pl

Podokręg Skoczów
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 03.12.2017 13:19
Zmodyfikowany przez: Krzysztof Golec, dnia: 03.12.2017 22:01

Komentarze

Wasze komentarze

IV Liga Śląska
POZDrużynaMPKT
1Bełk1530
2Bytom1529
3Czaniec1528
4Radziechowy1524
5Wodzisław1524
6Goczałkowice1522
7Wilcza1522
8Tychy II1521
9Gaszowice1421
10Landek1519
11TSP II1417
12Racibórz1415
13Ustroń1515
14Jasienica1415
15Skoczów1515
16Lędziny1513
Okręgówka
POZDrużynaMPKT
1Czechowice-Dz.1542
2Bestwina1533
3Drogomyśl1528
4Dankowice1427
5Wisła1527
6Jaworze1526
7Koszarawa Ż.1525
8Chybie1523
9Góral1422
10Puńców1522
11Pruchna1516
12Łękawica1513
13Zebrzydowice1513
14Leśna159
15Żabnica156
16Wilkowice155
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Zabłocie1330
21909 Piast1326
3Goleszów1325
4Skoczów II1324
5Kończyce M.1324
6Pogwizdów1323
7Bąków1320
8Kończyce W.1318
9Strumień1318
10Brenna1315
11Kaczyce1314
12Pielgrzymowice1313
13Dębowiec1312
14Ochaby130
A Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Węgierska G.1336
2Rajcza1333
3Milówka1331
4Babia Góra1328
5Radziechowy II1325
6Pietrzykowice1223
7Czernichów1319
8Gilowice1212
9Cisiec1311
10Lipowa1310
11Sopotnia1210
12Pewel M.137
13Soła Ż.137
14Ujsoły126
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
1Bronów1127
2Jaworze II1126
3Międzybrodzie1126
4Ligota1123
5Wilamowice1119
6Kozy1117
7Grodziec1116
8Rybarzowice1113
9Zabrzeg119
10Bujaków117
11Kalna 117
12Łodygowice110
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Pogórze922
2Istebna920
3Górki W.914
4Hażlach914
5Nierodzim913
6Wielkie II913
7Iskrzyczyn913
8Pierściec912
9Rudnik95
10Golasowice91
B Klasa Żywiec
POZDrużynaMPKT
1Juszczyna1025
2Zarzecze1021
3Trzebinia1021
4Pewel Śl.1020
5Jeleśnia1017
6Słotwina1015
7Korbielów1014
8Bystra (k. Żywca)1010
9Łękawica II108
10Kocierz104
11Przyborów101