Rekordowa Soła zalała Czernichów

Nie zwalnia tempa Soła Rajcza, drużyna trenera Daniela Ciupki w sobotnie popołudnie zakończyła rundę jesienną zaległym spotkaniem w Czernichowie. Pierwsza połowa nie zwiastowała, by goście mieli aż tak zdominować Magórkę.

Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Maciej Figura, przed przerwą zawodnik z Rajczy powtórzył wyczyn i na przerwę goście schodzili z dwoma bramkami zapasu. Początek drugiej odsłony to demonstracja siły ofensywnej gości.

Już po kwadransie gry w drugiej części goście, po kolejnych bramkach Damiana Salachny, Kacpra Najzera i Daniela Lacha, prowadzili już 0:5. W międzyczasie dwie żółte kartki obejrzał Mateusz Harężlak i do końca spotkania gospodarze radzić sobie musieli w osłabieniu.

W 64 minucie Maciej Figura, pokonując Haczka głową, skompletował hattricka, ostatecznie zatrzymując się na pięciu zdobytych bramkach w tym spotkaniu. Wynik ustalili jeszcze Marcin Lach i Damian Salachna. Soła, dzięki rekordowej wygranej, (ostatnio zespół ten zaaplikował rywalom w lidze aż 10 bramek w sezonie 2002/2003, gdy ofiarą Rajczan zostało Skrzyczne Lipowa, które przegrało 1:10), awansowała na miejsce drugie w ligowej tabeli.