RegionalnaPilka
Jasienica24
HIstoria Sportu

Na szczycie lepsza Pruchna

Pojedynek Spójni z Pruchną był określany spotkaniem sezonu, a to z prostej przyczyny. W przypadku gdyby zebrzydowiczanom udało się wygrać, kwestia awansu byłaby nadal otwarta. Druga w tabeli Spójnia musiała uznać wyższość Pruchnej i przegrała 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od znacznego naporu gospodarzy, ale akcje podopiecznych Dariusza Owczarczyka nie przynosiły skutku. Następnie do głosu doszła Pruchna i od 23 minuty cieszyła się prowadzeniem. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Marcin Bednarek i piłka zatrzepotała w siatce Tomasza Żubertowskiego.

Po przerwie spotkanie się wyrównało. W minucie 50' było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Kamil Michalczyk, a Pruchna miała pewność, że odskakuje w ligowej tabeli najgroźniejszemu rywalowi na aż 11 punktów. Cztery minuty później boisko za taktyczny faul opuścić musiał Grzegorz Tomaszek. Sędzia nie miał wyboru i pokazał czerwony kartonik.

Pomimo gry w dziesięciu Spójni udało się zdobyć bramkę kontaktową. Pewnym egzekutorem rzutu karnego - Tomasz Mrówka. Lecz było to za późno na odrabianie strat, gdyż bramka padła w 93 minucie gry.

LKS Pruchna spokojnie może być już myślami w "okręgówce". Spójnia spadła na trzecią pozycję.