BKS Stal Bielsko-Biała nie wystartuje w III lidze

Jak informuje portal sport.bielsko.biala.pl, w dniu dzisiejszym zapadła decyzja o wycofaniu drużyny BKS Stal z rozgrywek III ligowych. Drużyna ta w sezonie 2018/2019 występować będzie zatem w Beskidzkiej Lidze Okręgowej.

W związku z wycofaniem się BKSu, z III ligi nie spadnie zespół Górnika Zabrze II, co po wycofaniu się z gry w IV lidze Unii Turza Śląska oznacza nadzieję na utrzymanie się w niej drużyny Kuźni Ustroń, która najpewniej rozegra mecz barażowy o utrzymanie ze Szczakowianką Jaworzno.

W Beskidzkiej Lidze Okręgowej sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Spadający z III ligi BKS teoretycznie powiększa ilość spadkowiczów do A Klas o kolejną drużynę - w tym wypadku Spójnię Zebrzydowice, ale co warto zauważyć wówczas to czy spadnie Spójnia zależeć będzie od wyniku barażu w kórym występować będzie Kuźnia Ustroń.

Inną nadzieją dla zespołów zagrożonych spadkiem jest to iż Wydział Gier BOZPN może podjąć decyzję o powiększeniu Ligi Okręgowej o zespół BKS do 17 drużyn, a co za tym idzie Spójnia nie spadnie, a szansę na utrzymanie odzyska LKS 99 Pruchna.

Wszelkie dywagacje co do składów IV ligi, okręgówki i A Klasy Skoczów zostaną zakończone zapewne początkiem przyszłego tygodnia, kiedy to do odpowiednich związków trafią oficjalne pisma i zapadną decyzje o barażach i wielkości lig. W momencie w którym zapadną ostateczne decyzje poinformujemy o tym na naszym portalu.

Okręgówka3 LigaŚląski ZPNBeskidzki OZPN
Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 04.07.2018 09:52
Zmodyfikowany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 04.07.2018 09:53

Komentarze

Wasze komentarze

Okręgówka
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
A Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
<brak danych>