Pasjonująca Spójnia gromi Dankowice

Piąty w tabeli Pasjonat podejmował u siebie walczącą o ligowy byt Spójnię z Zebrzydowic. Po środowej wygranej z Góralem zdecydowanym faworytem byli gospodarze i mało kto sądził, że goście w jakikolwiek sposób zagrożą miejscowym w odniesieniu kolejnej wygranej.

Spotkanie jednak od początku należało do graczy trenera Sodzawicznego. Już po kwadransie gry prowadzenie uzyskał dla gości Tomasz Śleziona, ten sam zawodnik podwyższył wynik jeszcze dwukrotnie w tej części spotkania, a jego trafienia rozdzielił w 20 minucie Grzegorz Kopiec.

Oszołomieni obrotem sytuacji zawodnicy z Dankowic nie byli w stanie przeciwstawić się rozgrywającym świetne spotkanie przyjezdnym i w drugiej odsłonie goście wciąż zagrażali bramce Śmiłowskiego. W 74 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kolondra, chwilę później minimalnie humory miejscowym poprawił Jakub Ogiegło. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a mianowicie do strzelca bramki z 74 minuty i sensacyjna wygrana Zebrzydowiczan stała się faktem.

Spójnia, odnosząc najwyższą w historii wygraną w lidze okręgowej, wyrwała się ze strefy spadkowej, Pasjonat, pomimo klęski, wciąż zajmuje miejsce piąte.