Olza zlała Kaczyce

Kibice Morcinka Kaczyce spodziewali się trudnego meczu, ale nie takiego pogromu, jaki zgotowali im rywale zza miedzy - Olza Pogwizdów. Skończyło się na sześciu straconych bramkach, a i tak był to najniższy wymiar kary, bo bramek tych mogło być dużo więcej.

W 8 minucie spotkania lewą stroną boiska urwał się Marek Przyszlakowski, uderzył z narożnika pola karnego, a piłka minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki. W 16 minucie Przyszlakowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Węglarzy. Piłka po jego uderzeniu, po rykoszecie, trafiła pod nogi Łukasza Sosnowskiego, który huknął z narożnika piątki, ale jego uderzenie zdołał instyktownie przenieść nad poprzeczkę bramkarz gospodarzy.

Cztery minuty później nie miał już tyle szczęścia. Do rzutu wolnego z 17 metra podszedł Marek Przyszlakowski i technicznym uderzeniem obok muru umieścił piłkę w siatce. W 26 minucie było już 2:0 dla Olzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Sosnowski uderzył piłkę głową, a ta, odbijając się jeszcze od słupka, wpadła do bramki gospodarzy. Dwie minuty później obrońcom urwał się Przyszlakowski, który znalazł się sam sam sam z wybiegającym na szesnastkę bramkarzem Morcinka, jednak ten zdążył zablokować jego uderzenie, a odbitą piłkę wybił nadbiegający Krzysztof Kolondra, choć goście protestowali, że pomógł sobie zagraniem ręką.

W 33 minucie rzut wolny z 35 metrów wykonywał Zbigniew Banot. Huknął, jak z armaty, w kierunku bramki gospodarzy, interweniujący Węglarzy "wypluł" piłkę przed siebie, a najszybciej dopadł do niej Przyszlakowski, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w bramce. W 41 minucie Michał Tinc zagrał w poprzek boiska do Marcina Kapusty, któremu przy przjęciu zdażył się kiks. Wykorzystał to Sebastian Szeląg wychodząc na czystą pozycję, jednak przegrał on pojedynek z wybiegającym z bramki Węglarzym.

Po przerwie goście podkręcili jeszcze tempo akcji. W 51 minucie spotkania naciskany Dawid Ciok próbował zagrać piłkę do bramkarza, lecz zrobił to zbyt anemicznie, przechwycił ją szybki Przyszlakowski, wpadł w pole karne, uderzył z 12 metrów a zmierzającą do bramki piłkę ręką odbił Kapusta. Arbiter ukarał obrońcę gospodarzy żółtą kartką i podyktował rzut karny. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Marek Wawrzyczek, jednak nie trafił on w światło bramki, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

W 59 minucie, po raz kolejny, obrońcom urwał się Przyszlakowski, wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy. Sędzia ponownie wskazał na jedenast metr. Do piłki tym razem podszedł Paweł Luber i uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w bramce. Dwie minuty później padła kolejna bramka dla gości, W polu karnym Sebastian Szeląg zakręcił obroną Morcinka i z 10 metra pokonał Węglarzego.

W 65 minucie powinno być 6:0 dla gości. Przyszlakowski uderzył z 8 metra, piłka odbiła się od poprzeczki skozłowała za linią bramkową i wyszła w pole, jednak fakt ten umknął uwadze sędziów. W 71 minucie Luber uderzył z 25 metra mocno po ziemi, w kierunku dłuższego słupka, jednak tym razem na wysokości zadania stanął Węglarzy i zdołał wypchnąć piłkę na róg. W 79 minucie ponownie o sobie dał znać Przyszlakowski, jednak jego uderzenie przeszło minimalnie nad poprzeczką.

Wynik spotkania ustalił nie kto inny, jak Przyszlakowski. Najlepszy zawodnik meczu w 90 minucie, po otrzymaniu prostopadłego podania, wychodził na czystą pozycję, faulował go jednak, grający trener gospodarzy, Tomasz Wenglorz, którego arbiter odesłał przedwcześnie do szatni. Do rzutu wolnego na 22 metrze podszedł sam poszkodowany i uderzając technicznie obok muru, pokonał bramkarza gospodarzy, który odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

Po dzisiejszym zwycięstwie Olza Pogwizdów usadowiła się na czele tabeli, z imponującym stosunkiem bramkowym 10:0, Morcinek natomiast spadł na miejsce ostatnie.