Bielska A Klasa bez Zapory Porąbka

Z powodu braków kadrowych Zarząd LKS Zapora Porąbka podjął decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek A Klasy Bielsko.

W tejże sytuacji w lidze pozostanie 13 zespołów, a co tydzień jeden z nich będzie pauzował. Regulamin rozgrywek A Klasy mówi o tym, że liczba drużyn w niej występująca musi się zamykać w liczbie 12 - 14 drużyn.

Podokręg BielskoA Bielsko
Dodany przez: Krzysztof Golec, dnia: 30.07.2017 22:59
Zmodyfikowany przez: Krzysztof Golec, dnia: 31.07.2017 12:21

Komentarze

Wasze komentarze

Panowie z Bronowa proponuje awans wywalczyć na boisku, a nie przy zielonym stoliku.
Prawda
Dodany: 12.08.2017 15:58
Zatwierdzony: 12.08.2017 17:26
Pan Prezes z Podokręgu bielsko wyraziłby opinię na ten temat. Dorzuciłby 1 drużynę z B klasy tj. Rotuz Bronów i A klasa ponownie miałaby 14 a w B klasie byłoby 11 drużyn jak w pozostałych 2 podokręgach Skoczów i Żywiec i po problemie. Pozdrawiam
VS
Dodany: 04.08.2017 15:32
Zatwierdzony: 04.08.2017 16:03
Jedna spasc musi jedna awansuje gdyby faktycznie nikt nie spadl do naszej a klasy zostanie 11 zespolow jedna z b klasy awansowac musi wiec istnieje prawdopodobieństwo ze bedzie tyle samo druzyn w a i b klasie brawo zarząd. No chyba ze z b klasy awansuja 3 to wtedy bedzie to czego nie chce nasz kochany Kubieniec malo druzyn w b klasie. Zamiast rozwiazac ten problem teraz bedzie sie to ciaglo latami..
Kibic
Dodany: 04.08.2017 11:50
Zatwierdzony: 04.08.2017 16:03
A w artykule też jest błąd bo nie ma zapisu w regulaminie 12-14 drużyn
Działacz
Dodany: 04.08.2017 11:37
Zatwierdzony: 04.08.2017 16:03
Porąbka nie staje się ostatnią drużyną ponieważ nie wycofała się w sezonie 2016/2017 - zajęła 7 miejsce. Nie przystąpiła do rozgrywek 2017/2018, automatycznie wg regulaminu zostaje przeniesiona jakby chciała startować o dwie klasy rozgrywkowe niżej, a że najniżej jest B Klasa to może startować w B Klasie. Spadkowicz jakim więc jest Iskra Rybarzowice musi zostać utrzymany. Podobny przypadek mieliśmy rok temu, gdzie w Podokręgu Skoczów za wycofanego Piasta Cieszyn wskoczyło do A Klasy z 3 miejsca Klasy B Pogórze.
Działacz
Dodany: 04.08.2017 11:35
Zatwierdzony: 04.08.2017 16:03
Czyli, że w tym roku nikt nie spadnie z ligi, jeśli nie spadnie żadna drużyna z okregówki z podokregu Bielskiego? Fantastycznie :)
Tak
Dodany: 04.08.2017 09:48
Zatwierdzony: 04.08.2017 10:20
Ale czy Porabka wycofujac druzyne nie staje sie ostatnia druzyna? Wiec spadkowiczem powinna byc Zapora.
Kibic
Dodany: 04.08.2017 08:27
Zatwierdzony: 04.08.2017 08:51
Skoro w regulaminie jest ze ostatnia drużyna w sezonie spada do B Klasy to Iskra nie ma możliwości powrotu. Ludzie jak już komentujecie to czytajcie regulaminy!! Nie porównujcie Klubu z B Klasy do ekstraklasy - inny regulamin!!
Działacz
Dodany: 04.08.2017 08:05
Zatwierdzony: 04.08.2017 08:07
Przyklad Cisca z zeszlego roku czy nawet z naszej Ekstraklapy Ruchu Chorzów pokazuje jasno ze jesli ktorys klub wycofie swoja druzyne jego miejsce zajmuje spadkowicz... Czemu w tym przypadku ma byc inaczej? Kubieniec tlumaczy ze nie moze dopuścić to tego by w b klasie brakowalo druzyn a w skoczkwskiej i zywieckiej jest mniej niz u nas. Cos mi sie wydaje ze gdyby to byl inny zespol niz Rybarzowice to nie byloby sprawy. Chyba komus przeszkadza boisko za ktore Iskra cierpi nie z wlasnej winy.. Poza tym Kubieniec to takze prezes Buczkowic. Jest to jedna gmina z Rybarzowicami. Pewnie gdyby Iskra zostala w a klasie Sokol dostal by mniej kasy z gminy.
Kibic
Dodany: 03.08.2017 16:08
Zatwierdzony: 03.08.2017 16:51
Skoro jest napisane że "Zarząd [...] może podjąć decyzję..." to oznacza że ma jedynie taką możliwość działania, a nie że jest obowiązkowo zobligowany pod jakimś przymusem. Wtedy trzeba byłoby dołączyć Rotuza Bronów co wydaje mi się mało prawdopodobne. Iskra jako ostatni zespół raczej nie może pozostać.
BTW Smutna historia Porąbki. Kiedyś 4 liga, teraz nic.
locki
Dodany: 03.08.2017 10:58
Zatwierdzony: 03.08.2017 11:11
W takim razie w A klasie powinna zostać Iskra Rybarzowice po wycofaniu Zapory Porąbka.
VS
Dodany: 01.08.2017 17:54
Zatwierdzony: 01.08.2017 18:10
A moze by zorganizowac baraz miedzy spadkowiczem a druzyna z 3 miejsca z b klasy. Myślę ze to byloby najlepsze rozwiazanie. Moze jest tu ktos kto jest w jakims blizszym otoczeniu naszego zwiazku i kto moglby ten pomysl rzucic na stół?
Kibic
Dodany: 01.08.2017 06:55
Zatwierdzony: 01.08.2017 08:44
dziwne ze w żywickiej i w skoczowskiej jest po 14 a w B klasie po 11 a z zywickiej B klasy awansowaly 3 druzyny. cos mi tu nie gra
kpesz
Dodany: 31.07.2017 16:59
Zatwierdzony: 31.07.2017 17:35
Nie becz, w IV lidze też jest nieparzyście i nikt nie histeryzuje
Rotuz
Dodany: 31.07.2017 16:17
Zatwierdzony: 31.07.2017 16:50
To jesli beda chcieli dolozyc jedna druzyne to ktora? Spadkowicza z Rybarzowic czy moze 3 w b klasie Bronow?
Kibic
Dodany: 31.07.2017 15:59
Zatwierdzony: 31.07.2017 16:50
Na jakiej podstawie zespół z Porąbki otrzymał licencję na grę w A klasie i jak podokręg dopuścił do tego że przed sezonem została zarejestrowana grupa ludzi do gry a niespełna tydzień po wylosowaniu terminarza nagle Porąbka wycofuje się z rozgrywek co spowoduje że jedna z drużyn będzie miała przymusową pauzę i nie zagra 2 tygodnie. Podokręg zamiast podnosić poziom ligi to go obniża poprzez to że nie trzyma się regulaminu który sam stworzył pytanie tylko po co ?
VS
Dodany: 31.07.2017 15:06
Zatwierdzony: 31.07.2017 15:38
Paragraf 3 regulaminu mówi że A klasa musi liczyć `14 zespołów nie ma mniej 14 tyle musi liczyć.
Natomiast Par 6 ppkt 8 brzmi następująco
. W sytuacji, gdy drużyna klubu decyzją właściwych organów nie otrzyma licencji na
występowanie w Klasie A lub drużyny zrezygnują z rozgrywek przed rozpoczęciu
sezonu, Zarząd Podokręgu PN może podjąć decyzję o uzupełnieniu składu Klasy A
maksymalnie do 14 zespołów.
I teraz wypadało by zadać Pytanie władzą Związku który paragraf jest ważniejszy??
Dla mnie zrobienie 13 zespołowej A klasy jest jakimś wielkim nieporozumieniem.
Działacz
Dodany: 31.07.2017 10:37
Zatwierdzony: 31.07.2017 11:34
Paragraf 3 regulaminu mówi że A klasa musi liczyć `14 zespołów nie ma mniej 14 tyle musi liczyć.
Natomiast Par 6 ppkt 8 brzmi następująco
. W sytuacji, gdy drużyna klubu decyzją właściwych organów nie otrzyma licencji na
występowanie w Klasie A lub drużyny zrezygnują z rozgrywek przed rozpoczęciu
sezonu, Zarząd Podokręgu PN może podjąć decyzję o uzupełnieniu składu Klasy A
maksymalnie do 14 zespołów.
I teraz wypadało by zadać Pytanie władzą Związku który paragraf jest ważniejszy??
Dla mnie zrobienie 13 zespołowej A klasy jest jakimś wielkim nieporozumieniem.
Działacz
Dodany: 31.07.2017 10:27
Zatwierdzony: 31.07.2017 11:34
i co teraz ? bedzie 13 druzyn w a klasie ?
zainteresowamu
Dodany: 30.07.2017 23:57
Zatwierdzony: 31.07.2017 09:09
Moze tutaj ktos odpowie. Ktos obeznany. Co teraz zwiazek z tym zrobi bo w klasie a musi grac 14 zespołów?
Kibic
Dodany: 30.07.2017 23:02