Orzeł Łękawica w Lidze Okręgowej!

W Łękawicy miejscowy Orzeł musiał, w pojedynku ze zdegradowaną Jeleśnianką, zdobyć punkt, by mieć pewność awansu do Ligi Okręgowej. Drużyna przyjezdna przyjechała w składzie zaledwie dziewięcioosobowym, co nie zwiastowało zbyt dobrych wiadomości dla tego zespołu.

Spotkanie rozpoczęło się jednak od sensacyjnego prowadzenie gości. Grająca w podwójnym osłabieniu  Jeleśnia, po bramkach Marcin Dendysa prowadziła od 12 minuty 2:0. Zszkowowani obrotem sprawy gospodarze od razu ruszyli do przodu i już po ośmiu kolejnych minutach doprowadzili do wyrównania, po bramkach Lejawy i Gąsiorka. Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym częściej piłkę z bramki wyjmował bramkarz gości.

Na drugą odsłonę spotkania goście wyszli już w zaledwie ośmiu, co zwiastowało festiwal strzelecki w wykonaniu świętujących awans graczy Orła. Ostatecznie licznik zatrzymał się na czternastu bramkach, mógł on być okazalszy, jednak w 78 minucie gry rzut karny Gąsiorka zdołał wyłapać Marek Kępka.

Wygrana oznacza dla Orła powrót do Beskidzkiej Ligi Okręgowej, po dziesięciu sezonach pobytu w A i B Klasie Żywiec.

Redakcja portalu Beskidzkapilka.pl gratuluje awansu całej drużynie, sztabowi trenerskiemu oraz działaczom i kibcom klubu z Łękawicy - życząc zarazem dalszych sukcesów w wyższej klasie rozgrywkowej.