Po raz 25 zagra okręgówka

Aż trzy dni potrwa kolejna seria gier Beskidzkiej Ligi Okręgowej. Rozpocznie ją już dzisiaj spotkanie Borów Pietrzykowice z Kuźnią Ustroń. Ciekawie zapowiadają się również mecze Bestwiny z Wisłą, czy Koszarawy z Dankowicami. Poniżej kilka słów o nadchodzącym weekendzie.

Piątek, 18:00

Bory Pietrzykowice - Kuźnia Ustroń [1:7]

Zdecydowanym faworytem spotkania jest liderująca Kuźnia, podopieczni trenera Żebrowskiego jesienią zdeklasowali zespół beniaminka w Ustroniu sześcioma bramkami. Patrząc na wyniki osiągane wiosną przez gospodarzy nie przewidujemy powtórki wyniku z jesieni, aczkolwiek nie wydaje nam się, by zespół Borów miał zagrozić rywalom z Ustronia w zdobyciu kompletu oczek.

Nasz typ: 2

Sobota, godz. 15:00

LKS Bestwina - WSS Wisła [4:4]

Sobotnią część kolejki gier rozpocznie mecz w Bestwinie. Gospodarze jesienią byli jedynym zespołem, który odebrał Wiśle punkty na jej obiekcie, do końca mając szansę nawet na zainkasowanie kompletu oczek. Podopieczni trenera Szymali w tej rundzie pokonali już na wyjeździe i lidera z Ustronia i trzeciego po rundzie jesiennej Górala, co może sugerować, że z Wisłą również zespół ten może pokusić się o punkty, a przynajmniej o jeden. Dla gości strata jakichkolwiek punktów może oznaczać potężne komplikacje w drodze do IV ligi.

Nasz typ: x2

Sobota, godz. 17:00

Koszarawa Żywiec - Pasjonat Dankowice [1:2]

W Żywcu zmierzą się zespoły miejscowej Koszarawy i Pasjonata Dankowice. Obie drużyny nie walczą w tym sezonie o cokolwiek. Goście mają szanse na ewentualne podium, gospodarze oczekują zakończenia sezonu. Jesienią minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Dankowic, wiosną groźna na własnym obiekcie Koszarawa może sprawić niespodziankę, w postaci wygranej nad wyżej notowanym rywalem.

Nasz typ: 1x

Spójnia Zebrzydowice - MRKS Czechowice-Dziedzice [0:3]

W środę zespół Spójni podejmował walczącego o ligowe podium Górala, w sobotnie popołudnie podopieczni trenera Michała Kurzei podejmować będą kolejnych, aspirujących o czołowe lokaty w lidze, rywali. Gospodarze, walcząc o utrzymanie, muszą szukać punktów z każdym rywalem, w naszej ocenie jednak w sobotę punkty w komplecie pojadą do Czechowic.

Nasz typ: 2

Błyskawica Drogomyśl - GLKS Wilkowice [6:1]

W rundzie jesiennej zdecydowanie lepsi w pojedynku Drogomyśla z Wilkowicami okazali się gracze Błyskawicy, gromiąc pięcioma bramkami drużynę z Wilkowic, na jej obiekcie. W sobotnie popołudnie gospodarze ponownie mogą się okazać lepsi od rywali, tym razem jednak wynik może być już niższy.

Nasz typ: 1

Niedziela, godz. 17:00

LKS Leśna - Cukrownik Chybie [0:1]

Niedzielną część kolejki zdominują zespoły bezpośrednio zaangażowane w walkę o utrzymanie. W Leśnej miejscowy klub podejmować będzie Cukrownika z Chybia. Przyjezdnym nic nie zagraża, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy mogą powrócić do A Klasy. Patrząc na poprzednie wyniki osiągane przez Leśną, zespół ten nie stoi na straconej pozycji w pojedynku z gośćmi, my jednak postawimy na doświadczenie graczy z Cukrownika.

Nasz typ: x2

Maksymilian Cisiec - Metal WG Skałka Żabnica [1:4]

Drugim spotkaniem na spodzie ligowej tabeli będzie pojedynek ostatniego Maksymiliana ze Skałką Żabnica. Derbowa potyczka gminy Węgierska Górka powinna paść łupem drużyny z Żabnicy, jednak zespół ten ostatnimi czasy obniżył loty i po dwóch porażkach z rzędu, może przyjść czas na kolejną stratę punktów.

Nasz typ: x2

Niedziela, godz. 17:45

LKS 99 Pruchna - Góral Żywiec [2:5]

Ostatnim meczem 25 serii gier będzie pojedynek w Pruchnej. O nietypowej porze miejscowy LKS zagra, o jakże ważne punkty, z Góralem. W jesiennej potyczce padło aż siedem bramek, z czego aż pięć zdobyli Górale. W niedzielnę popołudnie zespół trenera Bąka ponownie będzie faworytem i nie przewidujemy, by gospodarze mieli rywali skrzywdzić czymś więcej, aniżeli pojedynczą bramką.

Nasz typ: 2

Dodany przez: Artur Steczkiewicz, dnia: 19.05.2017 13:33
Zmodyfikowany przez: Krzysztof Golec, dnia: 19.05.2017 13:52

Komentarze

Wasze komentarze

A Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Bielsko
POZDrużynaMPKT
<brak danych>
B Klasa Skoczów
POZDrużynaMPKT
1Brzezówka00
2Nierodzim00
3Pierściec00
4Wielkie II00
5Iskrzyczyn00
6Pogórze00
7Rudnik00
8Górki W.00
9Hażlach00
10Golasowice00
11Istebna00